اصلاحیه و توضیحات تکمیلی در خصوص منابع کمک آموزشی حیطه هنر و سلامت شانزدهمین المپیاد علمی

تاریخ نامه: 23 اسفند 1402
شماره نامه:
 
المپیاد  |   

به اطلاع شرکت کنندگان در حیطه هنر و سلامت شانزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی می‌رساند منابع کمک آموزشی که برای آزمون مرحله اول انفرادی (غربالگری کشوری) در این حیطه معرفی می‌شوند؛ صرفاً قرار است دانشجویان را با مفاهیمی مانند خودمراقبتی، آموزش به بیمار، آموزش سلامت، همدلی، مهارت‌های زندگی و عدالت در سلامت آشنا کنند.

این منابع شامل سه کتاب و دو فیلم می‌باشند. از این میان، بخش‌هایی از دو کتاب که به محتوای آموزش به بیمار یا آموزش سلامت با تم خودمراقبتی (برای مخاطب عام) اختصاص دارند، جهت دریافت به لینک‌های زیر مراجعه نمایید: 1. کتاب خودمراقبتی‌ در ناخوشی‌های جزئی 2. کتاب مهارت‌های زندگی و کتاب سوم، یادداشت‌های یک پزشک جوان (نوشته میخائیل بولگاکف) است که نسخه صوتی آن را می‌توانید در پایگاه‌های کتاب صوتی (مانند فیدیبو) بشنوید و یا نسخه چاپی (نشر ماهی، ترجمه آبتین گلکار) آن را تهیه نموده و مطالعه فرمایید.

نسخه دوبله‌ شده دو فیلم سینمایی نیز بر روی شبکه‌های نمایش خانگی (مانند فیلیمو) در دسترس است: 1. فیلم مستند سیکو (مایکل مور) 2. فیلم داستانی دکتر (۱۹۹۱) در خصوص آشنایی با مفاهیم هنر و فصل مشترک آنها با تم حیطه نیز محتواهای آموزشی تدارک دیده شده است که در دوره پودمانی مربوطه جهت مشاهده و مطالعه بارگذاری خواهد شد.

 

منبع خبری: المپیادهای علمی دانشجویان علوم پزشکیکلمات کلیدی:
اصلاحیه     منابع     آموزشی     هنر     شانزدهمین.المپیاد    

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۳
     
 

موارد مرتبط


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >