برگزاری کارگاه دو روزه تفسیر نوار قلب مورخ 15 و 1397/12/16

19 اسفند 1397

کارگاه دو روزه تئوری و عملی تفسیر نوار قلب با همکاری دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی، انجمن علمی تکنولوژی جراحی معاونت دانشجویی و فرهنگی و کانون دانشجویی سفیران سلامت برگزار گردید.

یونس سلیمی کوچی کارشناس استعدادهای درخشان درباره مهم‌ترین اهداف و علل برگزاری این دوره آموزشی گفت: هدف از این کارگاه بالا بردن سطح علمی دانشجویان و افزایش سطح توانمندی آن‌ها در تقسیر نوار قلب است.

سلیمی افزود: ضرورت یادگیری و کسب مهارتهای تفسیری و تجزیه و تحلیل در کنار سایر مباحث تئوریک از ویژگی‌های این کارگاه است. این کارگاه برای آموزش دانشجویان و برای بررسی و شناسایی ریتمهای طبیعی، دیس ریتمی‌ها و نیز ریتم‌های خطرناک در داخل اتاق عمل و ICU برگزار شده و تعیین محور‌های قلب، آریتمی‌های قلبی، اختلالات هدایتی قلب، تأثیر دارو‌ها بر نوار قلب، تغییرات نوار قلب در ایسکمی، تشخیص‌های افتراقی، تأثیر بیماری‌ها و تاثیر بیهوشی بر نوار قلب از محورهای مورد توجه در آن است.

رضا باغبانی عضو هیئت علمی دانشکده پیراپزشکی و مدرس کارگاه درباره ضرورت برگزاری این قبیل کارگاه‌های آموزشی تصریح کرد: معمولاً دانشجویان در مواجهه‌های اولیه خود با بیماران دچار استرس و اضطراب می‌شوند که اغلب مربوط به مهارتهای ناکافی و عدم تجربه است. اگر دانشجو تمرین کافی داشته باشد، کارکرد وی تحت تأثیر استرس‌های کاذب قرار نخواهد گرفت. بنابراین کارگاه‌هایی که مهارتهای بالینی را به صورت تئوری و عملی در اختیار دانشجویان قرار دهند منجر به افزایش بهره وری آموزشی آنان خواهد شد.

این کارگاه با تدریس آقای رضا نعمتی کارشناس ارشد پرستاری، رضا باغبانی عضو هیئت علمی دانشکده پیراپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سالن کنفرانس شهید بلادی در تاریخ 15 و 16 اسفند 1397 به مدت 20 ساعت برگزار شد و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.


کلمات کلیدی:
برگزاری     کارگاه     قلب    

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >