بازدید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب بوشهر به مناسبت بزرگداشت دهه فجر

16 بهمن 1397

با توجه به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب بوشهر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان بوشهر به همت دفتر استعدادهای درخشان و کانون دانشجویی سفیران سلامت، دانشجویان دانشگاه از نمایشگاه بازدید کرده و کتاب‌های مورد نظر خود را با تخفیف 30 درصدی خریداری کردند.                                          

کارشناس استعدادهای درخشان دانشگاه که سرپرستی دانشجویان را  در این بازدید به عهده داشت اظهار کرد: دوران دانشجویی همان طور که از اسمش پیداست برای مطالعه و کتاب خواندن بستر مناسبی را فراهم می کند.

از آنجایی که کتاب غذای روح است، در صورت مقوی بودن روح انسان را تقویت می‌کند. کتاب رابط انتقال فرهنگ میان نسل‌های مختلف است. تجربه نشان داده است کتاب و رونق چاپ آن موجب رونق بازار فرهنگ می‌شود و جامعه‌ای که فرهنگ مطالعه در آن رشد داشته باشد پیشرفت می‌کند.

یونس سلیمی کوچی افزود دغدغه بسیاری از دانشجویان، تنها پاس کردن واحدهای شان است و کمتر کسی به مطالعه غیر درسی می‌پردازد. در این حالت خواندن کتاب‌های غیر درسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

وی ادامه داد: در دانشگاه‌ها اساتید از دانشجویان خود تنها خواندن کتاب‌ها و جزوه‌های درسی را می‌خواهند در نتیجه بیشتر دانشجویان هم تنها به خواندن کتاب‌های مربوط به رشته‌ی خود اکتفا می‌کنند.

قطعاً با جا انداختن فرهنگ کتاب خوانی با استفاده رسانه و سیستم‌های آموزشی در دانشگاه و استفاده از ایده خلاقانه دانشجویان می‌توان قدم های موثری را در این زمینه برداشت.

 


کلمات کلیدی:
بازدید     نمایشگاه     کتاب    

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >