برگزاری کارگاه آموزشی تئوری و عملی احیا قلبی ریوی بزرگسالان و اطفال مورخ 1397/10/03

4 دی 1397

به همت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه و همکاری مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی کارگاه آموزشی احیای قلبی ریوی ویژه دانشجویان رشته های بالینی برگزار شد.

این کارگاه که ویژه دانشجویان در نظر گرفته شده بود، با تدریس آقایان رضا نعمتی دانشجوی کارشناس ارشد پرستاری و مربی فیلد کارورزی دانشجویان درر بیمارستان تخصصی قلب بوشهر  و یونس سلیمی کوچی کارشناس پرستاری و مسئول دفتر استعدادهای درخشان برگزار شد و شرکت‌کنندگان با موارد گوناگون حوادث و شرایط منجر به ایست قلبی ریوی  و نحوه مداخله و اجرای پروتکل احیای قلبی ریوی آشنا شدند.

یونس سلیمی کوچی در این رابطه ابراز کرد: احیای قلبی ریوی یا سی پی سی آر، یک روش برای نجات جان افرادی است که قدرت واکنش نشان دادن یا نفس کشیدن را از دست داده‌اند و یا تنفس طبیعی ندارند.

وی  افزود: دلایل متعددی برای آنکه تنفس یا ضربان قلب یک فرد متوقف شود، وجود دارد؛ اما وقتی این اتفاق رخ دهد، یک فرد دیگر می‌تواند با انجام احیای قلبی ریوی به تداوم گردش خون غنی از اکسیژن تازه در بدن بیمار کمک کند و احیای قلبی ریوی می‌تواند به فعال شدن مجدد قلب و ریه‌ها کمک کند و از وارد آمدن آسیب جدی به مغز و یا مرگ بیمار جلوگیری کند.

گفتنی است؛ در این کارگاه آموزشی یک روزه، شرکت‌کنندگان با مباحث پایه، تاریخچه احیای قلبی ریوی و مهارت‌های احیای قلبی ریوی (ماساژ قلبی و تهویه موثر)، تکنیک‌ها و روش‌های تشخیص زودرس و مدیریت اولیه بیماران دچار ایست قلبی تنفسی، مدیریت راه‌های هوایی پیشرفته مصدومان، مباحث مرتبط با درمان آریتمی‌های شایع در احیا، تفاوت پروتکل احیای بزرگسالان و نوزادان، زنان باردار، و همچنین شرایط و الزامات استفاده از الکتروشوک و مراقبت‌های دارویی در احیای قلبی ریوی و مراقبت‌های بعد از احیا آشنا شدند.

در پایان نیز عمل احیا بطور عملی بر روی مولاژ آموزش داده شد و سپس خود دانشجویان کار بر روی مولاژ را تمرین کردند. این کارگاه با استقبال پرشور دانشجویان برگزار شد.


کلمات کلیدی:
کارگاه     قلبی     ریوی    

تاریخ بروز رسانی:   4 دی 1397

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >